PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=202908}

Labirynt fauna

El laberinto del fauno
7,3 240 447
ocen
7,3 10 1 240447
7,6 32
oceny krytyków
Labirynt fauna
powrót do forum filmu Labirynt fauna

Brutalność.

użytkownik usunięty

Witam. Chciałam sie zapytać czy waszym zdaniem film jest bardzo brutalny. Od ilu lat mozna go ogladać.

Z góry dzięki, proszę o szybką odpowiedź;)

użytkownik usunięty

Cóż, na pewno nie jest to film dla dzieci, zawiera kilka scen... dość brutalnych, ale to nie jest Piła oczywiście. Np. scena w której Franco zabija nożem jednego z ludzi nie jest pokazana wprost, ale wyobraźnia widza działa. A tak na marginesie film jest przewspaniały, metaforyczny, niesamowicie wysmakowany plastycznie. Moim skromnym zdaniem film jak na dzisiejsze czasy od 12 lat. Pozdrawiam.

Ja bym powiedziała, że od 15-16 lat, a 12-latkowi bym go zdecydowanie jeszcze nie pokazała. Tych scen może nie ma aż tak dużo, natomiast kiedy są, to są ogromnie wstrząsające, zarówno wizualnie, jak i psychologicznie. Ja obejrzawszy ten film jako osoba dorosła do dziś dnia nie mam odwagi do niego wrócić. Ale wiadomo, każdy ma inną wrażliwość.

Ilmariel

Też jestem zdania, że od 15 lat i to też nie dla każdego. Ale zapewniam, że film jest przepiękny i każda scena brutalna jest bardzo istotna dla treści i zwiększa intensywność przekazu.

ocenił(a) film na 10
Ilmariel

hahahhaha wy chyba brutalnego filmu nie widzieiscie xd

ocenił(a) film na 10

12latkowi bym nie pokazywal tego filmu... to ze glowna bohaterka jest dziecko i ze sa basniowe watki nie oznacza, ze film powienien byc pokazywany dzieciom... pozatym w filmie zdarza sie wulgarny jezyk.. zdecydowanie film od 18 lat

użytkownik usunięty

,,Labirynt fauna'' nie jest filmem brutalnym.
Myślę, że mogą go oglądać dzieci w wieku 12/13 lat...

ocenił(a) film na 10

Ależ ja miałam 12 lat jak oglądałam ten film i to w kinie, gdzie wiadomo ciemno i zmysły się wyostrzają ;) Byłam sama, bez dorosłych i osobiście uważam, że to zależy od tego czy dziecko wcześniej miało stycznosc z takimi filmiami. Ja jestem kinomaniakiem odkąd skończyłam 9 lat, więc byłam absolutnie spokojna.

CristineHolly

Ja mam 20 i najwidoczniej jestem przewrazliwiona, bowiem zamykałam oczy podczas kilku scen.

użytkownik usunięty
kinkiet

lepiej niech dzieci oglądają to niż hannah montana,wszystkim to wyjdzie na dobre, co prawda pewnie nie zrozumieją go ale przynajmiej sie bedą uczyć na ambitnych filmach

Mnie zniemsaczały te brutalne scenki, byłam przekonana, że to film dla dzieci również, ale gdybym była dzieckiem to na pewno w pamięci zostałyby mi sceny agrsji.

ocenił(a) film na 8

To nie jest film dla dzieci, zdecydowanie.

ocenił(a) film na 9

fakt to nie jest film dla dzieci moim zdaniem powinien być od ok 15-16 lat chociaż psychikę każdy ma inną i top rodzic powinien decydować

użytkownik usunięty
justyna_52

Różnie bywa, oglądałam w wieku 13 lat i były dwie sceny, prz których zasłaniałam oczy :) Niektórych to może nie ruszać, ale generalnie powinien być od piętnastu lat.

ocenił(a) film na 8

12/13 mogą nie rozumieć do końca o co chodzi w tym filmie, a co za tym idzie podniecanie się brutalnością bez wyciągania wniosków. tyle.

ocenił(a) film na 10
SteroL

nie wiem, ale wy chyba zapomnieliście jak to jest byc 12-latkiem i uważacie takie dzieci za jakieś dno intelektualne. Błędne myślenie. Fakt, rozwalenie twarzy za pomocą butelki to okropna scena, ale spokojnie można później po niej życ, bez nocnych koszmarów. Jak miałam 12 lat to jakoś poradziłam sobie ze zrozumieniem sedna filmu, więc stanowczo przesadzacie. To raczej nie zależy od wrodzonej wrażliwości, a od wychowania czy dziecko do tej pory oglądało same bajeczki, bo są proste, nieskomplikowane i ładniusie (współczuję takim dzieciom i ich rodzicom, bo to są później fani hanny montamy). Prawda jest taka, że dzieciak, który od małego miał wpajaną wrażliwośc dla zwierząt i przyrody poradzi sobie z tym filmem (i w pełni go zrozumie) o wiele lepiej niż dziecko wychowywane przez prymitywów, którzy nie szanują ani zwierząt ani drzew.

ocenił(a) film na 9
CristineHolly

Nik o nikim nie zapomniał. Ty chyba zapomniałaś, że nie byłaś jedną 12-latką w tym samym czasie. Może dla Ciebie film był w porządku, ale nie oznacza to, że nadaje się dla każdego 12-latka.
Znam osobiście 6-latka, który oglądał Piły, różne "Masakry..." itp horrory ale czy to oznacza, że te filmy nadają się dla wszystkich sześciolatków?

ocenił(a) film na 9

Ze względu na brutalność nie polecam go młodszym niż 15 lat - ale oczywiście to kwestia względna.

ocenił(a) film na 8

Z tego co pamiętam, film zapowiadano jako niesamowitą, wspaniałą fantastykę. Mylne określenie. Film jest jak dla mnie niezwykle brutalny i nie chodzi mi tu o konkretne sceny (a uważam, że kilka ich było) ale o ogólny wydźwięk. Brutalność polegała tu na tym, *SPOILER jak cierpiała główna bohaterka która uciekała w świat swojej wyobraźni, który również był przepełniony przemocą . Tak więc zdecydowanie polecam ten film od 15-16 lat. Młodsze osoby mogą go do końca nie zrozumieć (podkreślam- że MOGĄ) natomiast będą się raczej śmiać ze stworzeń tam występujących.

imd__xD

Jeżeli chodzi o treść mentalną to film jest jak najbardziej dla dzieci(niestety reżyser wyłożył wszystko na tacy, prawie pokazuje palcem o co mu chodziło jakie jest przesłanie), jeżeli znowu o wizualną to np: sceny rozgniecenia twarzy butelką czy też okaleczona ręka są mocne i dzieci mogą mieć problem z ich akceptacją. Chociaż w dzisiejszych grach komputerowych gorsze rzeczy się widziało xD

imd__xD

Jeżeli chodzi o treść mentalną to film jest jak najbardziej dla dzieci(niestety reżyser wyłożył wszystko na tacy, prawie pokazuje palcem o co mu chodziło jakie jest przesłanie), jeżeli znowu o wizualną to np: sceny rozgniecenia twarzy butelką czy też okaleczona ręka są mocne i dzieci mogą mieć problem z ich akceptacją. Chociaż w dzisiejszych grach komputerowych gorsze rzeczy się widziało xD

ocenił(a) film na 8

Ja myslalem ze film jest wlasnie dla dzieci tych troszku wiekszych, ale kiedy go obejzałem... no to spore zaskoczenie. Z pewnością nie dla dzieci ponizej 15 lat. Mam 17 i sie bałem ;)) ;p

ocenił(a) film na 2
Enemie

Film oglądałam w wieku 13 lat, więc może dlatego mi się nie spodobał. Ogólnie nie jestem zachwycona.

ocenił(a) film na 7

odcinanie nogi piłą ręczną i masakrowanie twarzy, to nie sa sceny dla 12 latków, jeżeli ktoś jest wrażliwy to powinien oglądac mając powyżej 15 lat

ocenił(a) film na 10

Też myślę, że to dla dzieci nie za bardzo, ale jeżeli ten film poleciła mi moja siostra 14 - letnia... twierdząc, że jest wspaniały. No powiem takiego filmu nie widziałam. Siedziałam jak na szpilkach. Ogólnie podobały mi się postacie fantastyczne. Zwłaszcza ten z gałkami na dłoniach. Lubię takie filmy fantasy ;) ten był trochę ponad moje nerwy...

Ps. Moja cwana siostra na tej najstraszliwszej scenie (na początku) przykryła się kołdrą, a ja prawie uciekłam z pokoju xD Po prostu ciarki na plecach mi przeszły.

Frogsia

Wydaje mi się, że film można przypisać od około 16 lat. Kilka scen z pewnością nie jest dla dzieci, mimo że występuje fantastyka. Same jednak sceny typu odcinanie nóg i ta sala z ucztą i tą ,,przyjemną" isotą mówią same za siebie. Według mnie młody widz mógłby także nie zrozumieć tego filmu do końca.
Jednak serdecznie polecam film bo warto oglądnąć ;)

ocenił(a) film na 9

Ja jako dziecko obejrzałem Psychozę Hitchcocka - i to była pomyłka. Cały dom ponoć w nocy obudziłem - coś mi się śniło... No ale dzisiejsze dzieci wychowane na grach i głupich bajkach - pewnie stwierdzą że film był nudny, albo w czasie filmu zaczną grać na komórce. Tak - nie mam najlepszego zdania o dzisiejszym młodszym pokoleniu ;)

Ten film jest BARDZO, STRASZNIE, OBRZYDLIWIE brutalny.

ocenił(a) film na 9

Rated R for graphic violence and some language.

Oficjalna kategoria wiekowa jaką film dostał. Czyli od 18 lat. Krótka piłka.

ocenił(a) film na 9

Jak dla mnie ten film jest dużo bardziej straszny niż wszystkie piły i inne ochydztwa. Człowiek czuje lęk, a nie obrzydzenie. Ale jest baśniowo straszny :)

użytkownik usunięty

Ja go oglądałam w wieku 13 lat- trzeba niewątpliwie przyznać, że nie które
momenty są niezwykle drastyczne, więc z pewnością osobie ( a właściwie
dziecku )która ma poniżej 12 stanowczo bym odradzała . Ponadto raczej by
się nie spodobał bo film ma w sobie tyle samo horroru ile samej baśni( ale
że ja na ogół skłonna jestem do filmów takiego typu, bardzo mi się podobał;
historia, postacie i ta... magia zrobiła na mnie wrażenie ) Lepsza by już
była jakaś klasyczna bajka na której nikt się nie zawiedzie i nie będzie
miał po niej koszmarów ;P.

Dzieci bywają różne. Niektóre 12 letnie dzieci mogą być na tyle dojrzałe by obejrzeć ten film. Uważam że o tym powinien zdecydować rodzic, który zna swoje dziecko. Pokazałam film mojej córce w tym że na kilka scen nie patrzyła A ja jej tłumaczyłam wiele rzeczy. Dodam że moja córka jest oczytana i na tyle świadoma że w naszym przypadku zdecydowałam się na ten krok. Pamiętajmy że filmy powinniśmy dopasowywać do poziomu indywidualnego rozwoju A nie sugerować się sztywnym ramom.

Ewa_Rusa

Baśnie ludowe też są straszne. A w Kopciuszku jedną z sióstr obcina sobie pięty i to też jest straszne. Ale czyż bajki nie mają za zadania uczyć odwagi? W obecnych czasach dzieci często się nie zabiera na pogrzeby żeby ich nie straszyć A dawniej przez trzy dni osoby zmarle leżały w domu i to bylo normalne. Wlasnie dzisiaj obserwujemy pokolenie lightów, którzy są w ogóle nie przystosowanie do życia bo rodzice wychowują ich w koszach zapomnieli, że wychowuje się nie dla siebie Ale dla świata. Uzależnione dzieci od gier komputerowych nie potrafią sobie zrobić jajecznicy ani znaleźć grzyba w lesie. Tak zdecydowanie film jest wyłącznie dla tych którzy wychowują się w realnym zyciu. Dla tych, ktorzy wiedza ze wojna zawsze gdzieś się toczy, że giną ludzie. Że życie rysuje różne scenariusze. Film uczy że trzeba doceniać to co się ma bo wszystko można stracić w jednej chwili. Takie filmy mają głęboką wartość artystyczną. I na pewno uczą odwagi. Ale jak wcześniej zaznaczylam nie dla wszystkich

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones