PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=202908}

Labirynt fauna

El laberinto del fauno
7,3 240 378
ocen
7,3 10 1 240378
7,5 31
ocen krytyków
Labirynt fauna
powrót do forum filmu Labirynt fauna

Bez wątpienia jeden z najlepszych filmów jakie widziałem.. Pisze mój pierwszy komentarz na filmwebie tylko i wyłącznie dla tych osób, którzy tak jak ja- gdy go jeszcze nie widziałem- nie wiedzą co tracą.

Odłożyłem go sobie w zakładkach i tak leżał kilka lat bo wg rankingu miejsce 800 to dalekodaleko, a do nadrobienia z samej pierwszej setki zostało mi jeszcze sporo wiec odkładałem i odkładałem, aż do moemntu gdy leciał w Tv bodajze tv2 w kocham kino, wiec ok zobacze.


Po skończonym seansie z jednej strony byłem zły że tak długo taka perła leżała bez mojej swiadomości u mnie w folderze, ale z drugiej byłem dojrzalszy o te kilka lat, wiec mogłem 'wiecej' zrozumiec.


A skąd ta niska ocena na filmwebie? Podejrzewam że dlatego iż film z 2006r. reklamowany w kinach, wycieczki szkolne z szkół podstawoych i gimnazjum bo film niby fantasy, wiec gimbaza ocenia bo nie rozumie, a starzy wyjadacze odpuszczaja go sobie własnie z tego powodu że bł to film dla mas.

Pierwsza 50tka to minimum jakie powinien miec ten film. To jest własnie ten minus filmwebu że każdy moze głosować, a potem ranking wygląda jak wygląda


Na koniec napsize jeszcze że dostał te kilka oscarów, że był typowany do najlepszego filmu 2006r, oraz ze dostał te słynną 22-minutową owacje na stojąca na festiwalu w Cannes.


Kto chce sie nazywać prawdziwym kinomanem, musi go zobaczyc :)

ocenił(a) film na 10
Angel57

zgadzam się w 100%.

ocenił(a) film na 9
Angel57

Film głęboki, podobał mi się. Niby zapowiada się na baśń - fantasy a ma przekaż niejednego filmu "dla dorosłych".
Marketingowo - nieznany bo kierowany do odbiorcy który go nie doceni w pełni i nie zrozumie.
Gdy głównym bohaterem jest dziecko zakłada się, że film jest dla młodzieży lecz to jeden z nielicznych kierowany dla dorosłego widza (marketing filmu, tytuł i tematyka - baśń niby dla młodzieży).

ocenił(a) film na 9
Angel57

800 to bardzo dobre miejsce. Pierwsze 1000 na pewno warto obejrzeć :) Ja już może 3/4 z pierwszej 1000 zobaczyłem.

ocenił(a) film na 7
MichalKazimierczak

Bardzo duza czesc pierwszego 1000 to gnioty, poza pierwszym tysiacem dopiero sa te lepsze filmy :)

ocenił(a) film na 10
Angel57

Absolutnie to arcydzieło kina. Film przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych tak pod względem bardzo drastycznych scen, ale przede wszystkim chodzi o zrozumienie jego treści. Del Toro dokonał czegoś niesamowitego, połączył w jednym obrazie dwa zupełnie nieprzystające do siebie światy. Film dosłownie powalił mnie na kolana !!! Polecam wszystkim, którzy szukają filmów oryginalnych ale nie silących się na oryginalność. Niestety wg mnie to jakiś chwilowy przebłysk geniuszu Del Toro, ponieważ jego inne obrazy nie dorastają Labiryntowi Fauna do pięt.

ocenił(a) film na 7
Angel57

Zgadzam się istne Arcydzieło.

ocenił(a) film na 9
Angel57

Koniecznie !!! Rewelacyjny !!! - 9/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones