PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=202908}

Labirynt fauna

El laberinto del fauno
7,3 240 378
ocen
7,3 10 1 240378
7,5 31
ocen krytyków
Labirynt fauna
powrót do forum filmu Labirynt fauna

Naprawdę jak dla mnie świetny film. Obejrzałam cały film od początku do końca. Film
obejrzałam wczoraj i... nie był dla mnie ani trochę straszny. Fakt, że było dużo
przemocy no, ale ludzie! To był okres wojny domowej w Hiszpanii. Myślicie, że co? W
czasie wojny domowej ludzie torturowali się kwiatkami? Strzelali pistoletami na wodę?
Mam 11 lat i przeraziła mnie jedynie scena z butelką. Co do tego białego pana: oczy
nie były straszne, a on sam nie wyglądał przerażająco. Nie zgadzam się z opiniami,
że to nie jest film dla dzieci. A co do Fauna jeszcze: naprawdę wygląda
przesympatycznie i taki jest.

ocenił(a) film na 9
kalina188

Ładnie to opisałaś.Zgadzam się z Twoją oceną.

ocenił(a) film na 8
kalina188

Masz 11 lat? Calkiem dojrzaly post i przemyslenia jak na 11-latke.

Film moim zdaniem bardzo dobry (czyli ocena 8). Zharmonizowany, plynny, swietnie zmontowany, wciagajacy praktycznie od pierwszych minut, w dodatku dosc nietuzinkowy. Basn z okrucienstwem w tle, niczym jak w niemieckich bajkach braci Grimm.

Nie zgodze sie natomiast z powtarzajacymi sie opiniami, ze ten film roznil sie od produkcji hollywodzkich. Wprost przeciwnie - pod pewnymi wzgledami stosowal "hollywodzkie" rozwiazania, nie tylko w warstwie fabularnej, przy okazji budowania napiecia i dramaturgii, ale przede wszystkim w warstwie technicznej, montazowej, dzwiekowej. Sciezka dzwiekowa to w zasadzie patetyczny hollywood pelna geba. Ale nie mowie tego z krytycyzmem a z uznaniem, bo jednak w pewnych kwestiach Hollywood niemal osiagnal perfekcje, a tutaj nagle hiszpansko-meksykanska produkcja potrafila do tego pulapu doskoczyc.

kalina188

Jak na 11-latkę jesteś bardzo mądra. :))

ocenił(a) film na 9
Petar Popara

Już ma około 14 i pół roku. Minęło 3,5 roku od wpisu.

ocenił(a) film na 8
Petar Popara

A teraz już 17! Niby kilka lat później, ale dziękuję za miłe słowa!

kalina188

tylko trudno w to uwierzyć że Hiszpanie dokonywali tortur.

ocenił(a) film na 9
astijuj

Hiszpanie i nie tylko są znani z okrucieństwa w dawniejszych czasach. Niechlubne czasy przeżywały chyba wszystkie kraje.
Obecnie w Hiszpanii panuje względna demokracja, a kraj nie angażuje się w wojny najazdowe.

maz9

Polacy chyba nie mieli niechlubnych czasów

ocenił(a) film na 9
astijuj

Bo nasza historia oficjalna lubi przemilczać takie fakty,
Wywiad z historykiem prof. Tazbirem ujawnia wiele incydentów z udziałem państwa polskiego, które można nazwać zbrodnią, choć nie można tego porównywać ze zbrodniami komunistów, czy faszystów (Niemcy, Włochy) , albo Japonii.
Wywiad z 2014 r. http://pogon.lt/opinie-nomone/1225-rzezie-polsko-polskie-haniebne-epizody-w-hist orii-polakow.html

astijuj

"Polacy chyba nie mieli niechlubnych czasów"
Major Łupaszko?
Zdobycie Moskwy? Myślisz że to się odbyło pokojowo? Brutalnie mordowano cywili Moskiewskich w różnym wieku
Rozbicie Dzielnicowe?
Pacyfikacja powstania Chmielnickiego? Przecież Wiśniowiecki może dorównywać w nabijaniu na pal ludzi Vladowi III.
Jedwabne?
Ogólnie, zdrajcy Polski podczas WW2 wydający Żydów?

kalina188

Dokładnie. Że też dzikusy potrafią kręcić takie filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones