PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=202908}

Labirynt fauna

El laberinto del fauno
7,3 240 425
ocen
7,3 10 1 240425
7,6 32
oceny krytyków
Labirynt fauna
powrót do forum filmu Labirynt fauna

Jak myślicie czy mała Eofelia widziała te stworzenia na prawdę czy miała problemy z
rzeczywistością.
Dopiero pod koniec filmu jak zauważyłem ,że mała Eofelia SPOILER po śmierci poszła do
krainy ''...'' to ujrzała ojca i matkę na tronie. Wydało mi się wtedy ,że mogła ona miec
halucynacje a nie ,że to było rzeczywiste. Przecież jak gonił ją ojczym on nie widział fauna!
Jak myślicie?

ocenił(a) film na 8
Viny

Też o tym myślałam. Gdyby tak było, to ten film byłby dla mnie jeszcze bardziej smutny i przygnębiajacy. Ale z drugiej strony jak tylko spalono korzeń, który Ofelia trzymała pod łóżkiem matki, to ona zaczęła rodzić i w końcu umarła. Więc może to nie całkiem jej wymysły.

Viny

Przypuszczam,że ta kwestia pozostała do rozpatrzenia przez widza.Być może ten drugi świat był prawdziwy i ingerował w ten ludzki, a być może był to tylko świat wyobraźni dziecka, które w ten sposób uciekało od okropnej rzeczywistości. Przyspieszony poród można przypisać zdenerwowaniu matki zachowaniem jej córki. Tak więc to chyba zostało pozostawione własnym interpretacjom.

ocenił(a) film na 9
Viny

Jestem w szoku... Ofelia sama wymyśliła ten świat żeby uciec od tragicznej rzeczywistości! I to jest najsmutniejsze w tym filmie! To nie było realne ani nie było wynikiem choroby, halucynacji itd. Na końcu widzimy po prostu to w jaki sposób ona widziała niebo, przecież nikt z nas nie wie jak to tam naprawdę jest;) Może każdy idzie do takiego o jakim marzył, taka jest wizja reżysera.

ForeverLoveDisney

też dla mnie jest to najsmutniejsze, że Ofelia to wymyśliła żeby przetrwać w tym świecie, Niestety omawialiśmy ten film na psychologii i wykładowczyni wyraźnie powiedziała że problem był z matką, która nie potrafiła ochronić swojego dziecka, bo sama była słaba i dlatego Ofelia uciekła w świat wyobraźni. To nie z powodu jej bujnej wyobraźni, lecz z powodu braku wsparcia od matki. Smierć Ofelii była jej prywatnym zwycięstwem, by nie cierpieć siłą swej wyobraźni udała się do swego wyczekiwanego świata.

Viny

To mi sie w Labiryncie najbardziej spodobalo, nie podano niczego na tacy, widz moze sam zadecydowac, ktora wersja jest prawdziwa. Genialny film, zaluje ze mialem okazje obejrzec go dopiero teraz...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones