PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=202908}

Labirynt fauna

El laberinto del fauno
7,3 240 447
ocen
7,3 10 1 240447
7,6 32
oceny krytyków
Labirynt fauna
powrót do forum filmu Labirynt fauna

Podobne filmy.

ocenił(a) film na 9

Zna ktoś podobne filmy? W sensie wątek baśni, właśnie coś takiego jak labirynt fauna albo
alicja w krainie czarów?

ocenił(a) film na 8
Ashlouette

Podobnych samych w sobie nie kojarzę, choć polecam "Iluzjonistę", w którym również trochę magii.
"Dorian Gray" też coś w sobie ma.

Ashlouette

Most do Terabithii - dziecięca wyobraźnia, tworzą tajemniczą krainę, ekstra! Kojarzy mi się też trochę Marzyciel (historia jak powstało przedstawienie Piotruś Pan. I na pewno jeszcze Kraina wiecznego szczęścia. Tyle ode mnie:).

ocenił(a) film na 6
Ashlouette

Gwiezdny Pył (Stardust) - piękny film, długi i wciągający. Wiele wątków, mnóstwo postaci, polecam!

ocenił(a) film na 9
s1monn

dzięki! ale niestety wszystkie oprócz mostu do Terabithii oglądałam. I możecie jeszcze podawać filmy z wróżkami i tp, uwielbiam takie :D

ocenił(a) film na 6
Ashlouette

to może The Fall z tych mniej popularnych, ja jestem nim zachwycony ;)

ocenił(a) film na 8
Ashlouette

Spróbuj więc obejrzeć film "Koralina i tajemnicze drzwi" :).

Ashlouette

Polecam również "Enchanted", baśń o znajdowaniu swojego miejsca na świecie (jakimkolwiek) oraz "Beastly", film traktujący o wpływie wyglądu zewnętrznego na postrzeganie świata. A jeśli zechcesz pogrzebać w przepastnych zasobach sieci obejrzyj również "Trzy orzeszki dla Kopciuszka" - jeden z najpiękniejszych czeskich baśniowych filmów z roku 1973. Moim skromnym zdaniem czeskie baśnie filmowe są niedoścignione.

ocenił(a) film na 10
Benicka

A one są po prostu baśniowe czy też mają dozę goryczy i okrucieństwa jak "labirynt Fauna"?

royo_lilith

Motyw wojny powtarza się dość często, ale nie epatują okrucieństwem, są to baśniowe filmy traktujące o walce dobra ze złem. Temat jest jednak zwykle bardzo ciekawie serwowany, z dużą dozą humoru, raczej brak szablonowości. Nawet jeśli ogląda się 15 film z księżniczką w roli głównej, to jest on różny od 14 pozostałych.

ocenił(a) film na 10
Benicka

Pytam,ponieważ zamierzam pisać pracę magisterską o powrocie do pierwotnych wersji baśni ;) chcę wziąć "Labirynt Fauna" na warsztat,ale w ogóle nie kojarzę podobnych mu filmów, stąd pytanie.

royo_lilith

Jeśli chodzi o czeskie klasyczne baśnie, z których słynie tamtejsza kinematografia, z "Labiryntem" wiele wspólnego nie mają. Nie ma w nich np. odniesień do prawdziwych wydarzeń historycznych, nie jest to świat czyjejś wyobraźni. To typowe baśnie umiejscowione w wymyślonej rzeczywistości, z prostą ale wciągającą fabułą i zapadającą w ucho muzyką.

Ashlouette

napewno Ci przypadnie do gustu "Legenda" z T.Cruisem :)

ocenił(a) film na 9
Ashlouette

Labirynt Fauna to dość cieżki film, rewelacyjny jak dla mnie. Z niewymienionych to Dziewczyna w czerwonej pelerynie ( o wilkołakach ) i trochę surrealistyczny i mniej baśniowy Sucker Punch (+ za świetny soudtruck !) Polecam :)

ocenił(a) film na 9
Ashlouette

FANTAGIRO!!!!!!!!!! oglądalem to na nocniku , super!!

Ashlouette

jeszcze "Wilow" z V.Kilmerem

Ashlouette

Poleciłbym "Hellboya" - część 1 i 2 (szczególnie w dwójce można momentami poczuć niemal ten sam klimat co w Labiryncie, głównie za sprawą fenomenalnych wręcz efektów wizualnych - w końcu jednak to ten sam reżyser :) Ze starszych z kolei wspomniany już "Willow" (cudo!) i "Legendę", ale także "Przygody Barona Munchausena" oraz 'Bandytów Czasu" (niedoceniany film). Aj, jeszcze "Gnijąca Panna Młoda", jeśli nie oglądałaś - ma to baśniowe coś :)

Reimar

Dodam jeszcze "Dużą Rybę" Burtona.

ocenił(a) film na 10
Ashlouette

"Kraina traw" Terry'ego Gillama - inne realia, ale mega ciezki z basniowa wyobraznia dziewczynki
powinien Ci sie spodobac

ocenił(a) film na 4
Ashlouette

Opowiesci z Narnii..chyba jest kilka czesci nawet

bako44

z ww filmów również polecam" Most do Therabitti","Willow","Legende","Fantagiro" a także "Niekończąca się odpowiedż" jest bardzo ciekawa i warta obejrzenia:)

ocenił(a) film na 8
Ashlouette

Klasyka - "Niekończąca się opowieść" to mój ukochany baśniowy film z dzieciństwa. :) Polecam również "Gdzie mieszkają dzikie stwory", trzyczęściowy film "Merlin" (ten z 1998 roku), "Elfy kontra skrzaty", "Opowieść wigilijną" i "Starą baśń". Z wyżej wymienionych, zdecydowanie "Dziewczyna w czerwonej pelerynie".

ocenił(a) film na 7
Ashlouette

"Cela" bardzo podobna klimatem i scenografią i nie sugeruj się średnią, bo to np. jeden z moich ulubionych filmów.

Ashlouette

Może ktoś zna tytuły jakiś filmów typu labirynt fauna chodzi mi o film z czarami,magią,z magicznymi istotami z wyobraźni jak np.jak Most to Therabiti

ocenił(a) film na 9
Ashlouette

Kurczak ze sliwakami :)
Tu jest konwencja baśni. Film opowiada o skrzypku który postanawia umrzeć we własnym łóżku. Nie tak mroczny jaklabirynt Fauna ale doskonały

ocenił(a) film na 10
Ashlouette

"Once upon a time" serial o baśniach w realnym świecie. "The Magicians" o magii we współczesnym świecie :) momentami straszny i horrorowaty serial :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones