PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=202908}

Labirynt fauna

El laberinto del fauno
7,3 240 425
ocen
7,3 10 1 240425
7,6 32
oceny krytyków
Labirynt fauna
powrót do forum filmu Labirynt fauna

Ten cytat z filmu Wino Truskawkowe genialnie opisuje ten film.
Część ludzi oczekuje horroru, inni thrillera inni fantasy. Nic z tego.
Wszystko jest po części, ale wydaje mi się, że najważniejsza jest tu psychologia.

Teraz ostrzeżenie. Obejrzałem ten film pierwszy raz, jak miałem 11 lat. Dodam że byłem
bardzo dojrzałym dzieckiem. Ale bałem się wielu rzeczy. Najbardziej śmierci i dorosłości. Po
obejrzeniu tego filmu, miałem taką traumę, że przez dwa lata, przed snem zawsze płakałem,
bałem się żeby nikt z bliskich nie umarł.

Film jest genialny. Teraz aż tak na mnie nie działa. Ale to niestety tylko dowód na to, jak
łatwo nam przywyknąć do zła.

Dodam jeszcze, że jestem miłośnikiem filmów Del Toro. Polecam jego filmy, może poza
"NIe bój się ciemności". Chociaż film był niezły, to zniechęci ludzi do obejrzenia innych
filmów tego reżysera.

użytkownik usunięty
Tomas66666

czytając twoje wywody poczułem się jak spowiednik !

ocenił(a) film na 10

Ale nie masz mocy odpuszczania grzechów xd

Tomas66666

"Obejrzałem ten film pierwszy raz, jak miałem 11 lat."
Mój Boże...
Moja znajoma też kupiła 12-letniej córce jako bajkę, w recenzjach rzeczywiście nie zbyt jasno figurowało, że nie każde fantasy jest dla dzieci, pomijając fakt, że to w sumie ciężki dramat psychologiczny, a nie fantasy. Ale młodą, ku rozpaczy matki, film... zafascynował. Ukradkiem oddała mi płytę.
Obejrzałam raz - tak dramatycznego, brutalnego i poruszającego filmu nie oglądałam. Niewiarygodnie łączy baśń i dobro z totalitarnym wypraniem z człowieczeństwa, siła obrazu nie daje szans na inną ucieczkę niż... właśnie w baśń. Słowem - kino najwyższych lotów. Byle nie serwować sobie takiej "rozrywki" za często, bo trudno znieść taki ból.

ocenił(a) film na 10
menysek

Zgadzam się z Panem/Panią. Z tym że ja sam go sobie załatwiłem z wypożyczalni, kłamiąc że dla brata (; Ale naprawdę, tak mnie wtedy poruszył. I miałem wrażenie, że to wszystko rozumiem. Teraz mogę powiedzieć, że film jest genialny, bo zarówno wtedy, jak i teraz robi niesamowite wrażenie.

Tomas66666

Jesteśmy na forum, więc wszyscy na Ty :)))
A co do wyboru filmów, to cóż, gdzie pasje prowadzą tam... wióry lecą ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones